W dniach 19 – 21 listopada 2014 r. odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa SIGMA MARATON: Sprawozdawczość finansowa w warunkach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Edycja ta trwała trzy dni, podczas których uczestnicy wzięli udział w konkursie referatów, case study oraz grze miejskiej.

Konkurs referatów był dla studentów okazją do zaprezentowania własnych wystąpień i poglądów na tematy związane z różnymi aspektami sprawozdawczości finansowej. Case Study z zakresu podatków oraz obszarów rachunkowości zostało przygotowane odpowiednio przez Łódzki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych oraz ACCA Poland i było szansą na sprawdzenie swojej wiedzy. Natomiast w trakcie gry miejskiej uczestnicy mieli okazję poznać różne oblicza Łodzi – studenci dowiedzieli się o łódzkich muralach, przemyśle włókienniczym i filmowym, z którymi kojarzone jest miasto, a także poznali Łódź jako miasto czterech kultur.

Częścią konferencji był również panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli PGL Lasy Państwowepoświęcony specyfice systemu finansowo-księgowego i sprawozdawczości w tej jednostce.

Po części merytorycznej Sigma Maratonu uczestnicy brali udział w wydarzeniach integracyjnych, które pozwoliły studentom na wspólną zabawę oraz nawiązywanie nowych znajomości.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego oraz przedstawiciele kół naukowych:

  • Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia,
  • Wyższej Szkoły Bankowej z Gdańska,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania,
  • Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa,
  • Politechniki Rzeszowskiej z Katowic,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego z Katowic.

W trakcie przedsięwzięcia finansowo, rzeczowo i merytorycznie wspierali nas oraz patronowali konferencji następujące firmy i organizacje:

Sponsor Główny:Nordea Operations Centre

Sponsorzy:SKwP Oddział Okręgowy w Łodzi, RO KIBR Łódź, Centrum Edukacji KIBR, Infosys BPO Poland

Partnerzy: BDO, MDDP, EY

Partnerzy merytoryczni: ACCA, Łódzki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

Patroni honorowi: Marszałek Województwa Łódzkiego, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Patroni medialni: TVP Łódź, Miesięcznik Rachunkowość, Młodzi w Łodzi, Portal dlaStudenta.pl

Partner organizacyjny: Kręgielnia Grakula