Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA działające przy Katedrze Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego jest najstarszym Kołem rachunkowości w Polsce.

Na przestrzeni czterdziestu trzech lat działalności Koło osiągnęło wiele sukcesów naukowych, takich jak: duża liczba opublikowanych referatów, wygrane i wyróżnienia w konkursach oraz udział, zarówno bierny jak i czynny, w wielu znaczących konferencjach, seminariach i debatach.

Misja Koła


Poza typowo naukową działalnością staramy się również poznawać praktyczne aspekty związane z tematyką finansów i rachunkowości. Koło przeprowadziło wiele znaczących przedsięwzięć zarówno w skali regionalnej, ogólnopolskiej, jak również międzynarodowej i wciąż stara się angażować w nowe, ambitne projekty. Stale również nawiązujemy nowe kontakty z największymi organizacjami ze świata biznesu, co pozwala nam sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce.

W szeregach Koła znajdowało się wielu wybitnych specjalistów z dziedziny rachunkowości i finansów obecnie znanych i cenionych. Wielu z nich pozostało na Uniwersytecie Łódzkim, kontynuując swą działalność naukową.

Sukces dobrze działającego Koła Naukowego polega na połączeniu w odpowiednich proporcjach działalności naukowej i społecznej. Możemy śmiało powiedzieć, że właśnie u Nas tak jest. 

Jesteśmy dumni z naszej dotychczasowej działalności. Nigdy nie spoczywamy na laurach. Naszym codziennym wyzwaniem jest tworzenie takich możliwości by każdy Członek Koła mógł stale się doskonalić i wykorzystywać swój potencjał. Przez działalność w Kole uczymy się odpowiedzialności indywidualnej, jak i grupowej oraz zdobywamy cenne doświadczenie, które umożliwia rozwój osobisty.
 
Na podstawie wyciągniętych wniosków budujemy zgrany i prężnie działający zespół.
Jesteśmy jak jedna Wielka Rodzina.