• 13 stycznia 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć Panią Joannę Kulbacką na prelekcji przygotowanej przez Centrum Interdyscyplinarnych Badań Rachunkowości w ramach warsztatów naukowych. Tematem czwartkowego spotkania było wypalenie zawodowe w obszarze księgowości. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, czym jest wypalenie zawodowe, jak odróżnić je od stresu i co może je powodować. Pani Kubacka, która jest coachem, opowiedziała o mitach, które pokutują na ten temat, a także doradziła, co robić w przypadku podejrzenia wypalenia. Doradziła również, jak rozpocząć karierę, aby uniknąć tego stanu.
  • 21-22 kwietnia 2021 mieliśmy okazję wziąć udział w I Warsztatach Podatkowych przeprowadzonych przez Pana Adama Żądło oraz Łukasza Chmieleckiego z firmy ALCS. W trakcie jego trwania uczestnicy rozwiązywali realne zadania, z którymi mają do czynienia doradcy podatkowi. Dotyczyły one rozpoznawania wartości nieruchomości na gruncie podatku dochodowego i VAT. Dzięki temu poszerzyli swoją wiedzę teoretyczną i rozwinęli umiejętności praktyczne. Ponadto prowadzący podzieli się swoim doświadczeniem z zakresu doradztwa podatkowego, obsługi klientów oraz metody wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce.
  • 04 marca 2020 roku odwiedziliśmy Narodowy Banka Polski oraz Muzeum Pieniądza w Warszawie. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu na temat „Rachunkowości w banku centralnym”, która jest zupełnie odmienna od powszechnie znanej księgowości. Naszym prelegentem był Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Finansów Pan Krzysztof Kruszewski oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Rachunkowości i Finansów Pan Mikołaj Szadkowski. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Pieniądza, gdzie poznaliśmy historię pieniądza na przestrzeni wieków. Ciekawym wydarzeniem było zobaczeniem zabezpieczeń znajdujących się banknotach papierowych oraz sztabka o wartości 2,5 mld złotych, która można było potrzymać we własnej ręce.
  • 11 stycznia 2020 roku zostały przeprowadzone warsztaty pt. „Audyt finansowy w praktyce”, które zostały zorganizowane przez KNR Rachmistrz wraz z firmą Grant Thornton. Na spotkaniu uczestnicy mogli dowiedzieć się, kim jest audytor i jaką funkcję pełni w spółkach. Dzięki licznym przykładom na bazie przedsiębiorstw, można było w pełni pojąc przekazywaną teorię, a wskazówki, jak zostać audytorem, dały wiele do myślenia. Wykład poprowadzili członkowie Departamentu Audytu.
  • 28 listopada 2019 udaliśmy się do siedziby PKP Energetyki Centrum Usług Wspólnych, gdzie przybliżono nam strukturę, cele oraz model biznesowy firmy. Mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda praca w Centrum Usług Wspólnych. Dowiedzieliśmy się również jak ważna jest we współczesnej rachunkowości automatyzacja i robotyka monotonnych czynności co pozwala na optymalizacje pracy. Było to dla nas bardzo wartościowe spotkanie, na którym rozszerzyliśmy swoją wiedzę, a także spojrzeliśmy na rachunkowość zarządczą z innej perspektywy.
  • 23 marca 2017 odbyło się szkolenie dotyczące procesów produkcyjnych i życia projektu w biznesie przeprowadzone przez firmę General Electrics. SIGMA mogła dowiedzieć się wiele interesujących informacji w zakresie okresu życia projektu i zarządzania nim dla celów procesów produkcyjnym.

A tak było na niektórych z nich!