Akademia Rachunkowości SIGMA to cykl szkoleń i warsztatów skierowanych do studentów Wydziału Zarządzania organizowanych podczas roku akademickiego. Spotkania są prowadzone przez przedstawicieli różnych firm z branży finansowej, a na każdym kolejnym spotkaniu poruszane są inne tematy związane z szeroko pojętą rachunkowością, finansami i audytem. Różnorodność podejmowanych zagadnień daje studentom możliwość wyboru, który zakres tematyczny jest dla nich najbardziej interesujący i w którym z proponowanych warsztatów chcą wziąć udział. Staramy się, by każde szkolenie miało pragmatyczny wymiar, tak aby uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

Jak dotąd w ramach Akademii Rachunkowości SIGMA organizowane były:

  • Warsztaty z zakresu Split Paymentu oraz Białej Listy, które zostało przeprowadzone 15 grudnia 2019 przez firmę PKP Energetyka. Podczas nich zdobyliśmy kluczowe informacje rozjaśniające nam wspomnianą tematykę. Dzięki temu nowopowstały Split Payment i Biała Lista stał się dla nas mniej zawiły.  
  • Szkolenie dotyczące utraty wartości aktywów z elementami kreatywnej polityki w zakresie szacunków. Jak sam tytuł spotkania brzmi, studenci dowiedzieli się nieco więcej o wycenie aktywów przy zastosowaniu utraty wartości. Ponadto pojawiły się przejawy kreatywnej polityki rachunkowości. Szkolenie odbyło się 26.04.2018 r. i zostało przeprowadzone przez firmę BDO Polska.
  • Warsztaty z obsługi oprogramowania SAP, podczas których uczestnicy dowiedzieli się do czego służy oprogramowanie, poznali podstawowe funkcje oraz ustawienia systemu. Warsztat został przeprowadzony przez firmę Xerox Services – jednego ze światowych liderów w dziedzinie usług informatycznych i procesów biznesowych, w dniu 19 marca 2015 r.
  • Szkolenie z zakresu podatku dochodowego, w trakcie którego studenci nauczyli się jak samodzielnie, krok po kroku wypełnić deklarację PIT-37, a także jak wypełnić zeznanie przez Internet. Uczestnicy uzyskali również porady z zakresu sporządzania deklaracji i możliwości korzystania z ulg podatkowych.
    Szkolenie poprowadzili doradcy podatkowi, członkowie Łódzkiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Szkolenie odbyło się 31 marca 2015 r.
  • Szkolenie „Master of Excel”, podczas którego uczestnicy poznali w praktyce nowe funkcje i narzędzia programu MS Excel, a szczególny nacisk położono na funkcje powszechnie wykorzystywane w biznesie, zarówno w działaniach finansowych, jak i w analizie danych. Szkolenie przeprowadzono 21 maja 2015 r. we współpracy z firmami ACCA Polska oraz Infosys.

A tak było na jednej z nich!