XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa w Poznaniu

by admin

12 -13 maja 2021 r. odbyła się XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa „RACHUNKOWOŚĆ WARTA POZNANIA”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO

Koło SKNR SIGMA reprezentowały 4 drużyny w skład których wchodzili:

  • Paulina Jasiorska i Aleksandra Krawczyk drużyna Rachuny 
  • Anna Kobalczyk i Patryk Bilski drużyna Mistrzowie
  • Anna Pabich, Adrianna Świstak drużyna Kapitalne
  • Sylwia Wawrzyńczak i Weronika Zagrosik drużyna Sigmiątka

Do opracowania własnego referatu na tegoroczną konferencję zaangażowali się również Michał Deląg i Marcel Warda.

Nasze Sigmiątka brały aktywny udział w konkursie referatów oraz testach wiedzy. Miały również możliwość wysłuchania wykładów partnerów konferencji min.: przedstawicieli Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Krajowej Izby Doradców Podatkowych , BDO, SWGK, Lorenz, RSM Poland oraz Grant Thornton.

Możemy się pochwalić osiągnięciami naszych Członków SKNR Sigma!

W konkursie referatów:

🥇1 miejsce zdobyły Sylwia Wawrzyńczak i Weronika Zagrosik, które wygłosiły referat pt. „Cash pooling w zarządzaniu finansami grup kapitałowych”, natomiast 🥉3 miejsce zdobyli Anna Kobalczyk oraz Patryk Bilski wygłaszając referat pt. „Manager, czy już księgowy? – badanie znajomości obszarów z zakresu rachunkowości wśród managerów restauracji typu fast – food”

W konkursach wiedzy:

  • Paulina Jasiorska i Aleksandra Krawczyk zajęły 🥈2 miejsce w ogólnym konkursie wiedzy z rachunkowości, w którym to sumowano łączne wyniki z rozwiązanych testów przygotowanych przez pozostałych partnerów, sponsorów konferencji. 
  • Anna Pabich i Adrianna Świstak zajęły 🥉3 miejsce w konkursie wiedzy organizowanym przez firmę SWGK
  • Sylwia Wawrzyńczak i Weronika Zagrosik zajęły ex æquo 🥈2 miejsce z Anną Kobalczyk i Patrykiem Bilskim w konkursie wiedzy organizowanym przez firmę RSM Poland

Gratulujemy naszym Sigmiątkom!

Jest nam również niezmiernie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tej konferencji. Był to dla Nas dobrze zainwestowany czas, wykorzystany na poszerzenie wiedzy, wymianę doświadczeń oraz poznanie ciekawych ludzi. Dziękujemy jeszcze raz SKNR KONTO za zaproszenie!

Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO-2