To nasze I WARSZTATY PODATKOWE z ALCS

by admin

Spójrz na doradztwo podatkowe okiem doświadczonych ekspertów! 

21 i 22 kwietnia 2021 odbyły się I WARSZTATY PODATKOWE ALCS.

To pierwszy tego typu projekt organizowany przez ALCS Doradztwo Prawne i Podatkowe przy współpracy ze Studencim Kołem Naukowym Rachunkowości SIGMA. Niecodziennie student ma możliwość uczenia się od najlepszych praktyków z branży.

Warsztaty poprowadzili Adam Żądło oraz Łukasz Chmielecki.

Blue Calculator and Paper Tax Day Social Media Graphic-2

Wydarzenie miało na celu popularyzowanie wiedzy na temat prawno-podatkowej. Jak dobrze wiemy prawo podatkowe jest dynamiczną i intensywnie rozwijającą się dziedziną prawa, co przejawia się zainteresowaniem specjalistów tej dyscypliny na rynku prawniczym. Właśnie takie spotkanie Koła cieszyło się ogromnym zainteresowaniem ze strony Członków Koła, ponieważ niecodziennie student ma możliwość uczenia się od najlepszych praktyków z branży.

Warsztaty online miały charakter interaktywny oraz praktyczny. Studenci pracowali na realnych zadaniach, jakie mają w swojej pracy doradcy podatkowi, przygotowując odpowiednie rozwiązania. Dzięki takim aktywnościom poszerzyli wiedzę teoretyczną i rozwinęli swoje umiejętności praktyczne.

Dodatkowo w trakcie warsztatów eksperci podatkowi ALCS podzieli się swoimi praktycznymi doświadczeniami z zakresu doradztwa podatkowego i obsługi klientów biznesowych oraz przedstawili w jaki sposób swoją wiedzę teoretyczną można wykorzystać w praktyce.

I WARSZTATÓW PODATKOWYCH ALCS objęły dwa ciekawe tematy:

Temat I Dlaczego system podatkowy w Polsce jest skomplikowany? Jak w gąszczu regulacji podatkowych wybrać optymalną formę opodatkowania?

Temat II Czy korzystanie z nieruchomości w ramach działalności gospodarczej jest skomplikowane? Jakie pułapki czekają na przedsiębiorców posiadających nieruchomości na gruncie podatków dochodowych i VAT?

W imieniu SKNR SIGMA serdecznie dziękujemy ALCS za możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach. Takie doświadczenie niebywale motywuje do pracy i nauki.

Taka okazja nie zdarza się często!