X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Sigma Maraton

by admin

W imieniu Studenckiego Koło Naukowe Rachunkowości SIGMA Σ zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sigma Maraton.

X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sigma Maraton-2


Sigma Maraton to ogólnopolska konferencja naukowa obejmująca tematykę z zakresu rachunkowości, organizowana pod patronatem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz licznych sponsorów. Konferencja przyciąga rzesze zdolnych i spragnionych wiedzy studentów z całej Polski m.in. z Katowic, Krakowa, Gdańska i Poznania.

Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń związanych z różnorodnymi aspektami rachunkowości. Wydarzenie obejmuje swoim zakresem aspekty zarówno regulacyjne, zarządcze, jak i środowiskowe współczesnej rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej. Szczególny charakter wydarzeniu nadaje fakt, iż jest to wspólne przedsięwzięcie osób ze środowiska akademickiego oraz praktyków ze środowiska finansów, co daje doskonałą okazję do zaczerpnięcia nowych informacji oraz przyczynia się do poszerzenia wiedzy młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rachunkowością.


Tegoroczny temat konferencji to: Rachunkowość wobec wyzwań XXI wieku”.


X Konferencja odbędzie się 24-25 marca 2021 roku w formie zdalnej, z wykorzystaniem platformy MS Teams. Dodatkowo całe wydarzenie zostanie transmitowane poprzez media społecznościowe Koła.

Uczestnicy konferencji wezmą udział w konkursie referatów, w którym będą mieli okazję zaprezentować własne prace naukowe. Sponsorzy oraz patroni wydarzenia oprócz wystąpień dla uczestników konferencji, przygotowali także case study, czyli testy wiedzy, które umożliwią studentom sprawdzenie posiadanej wiedzy oraz zdobycie ciekawych nagród. Niestety ze względu na formę zdalną całego przedsięwzięcia Koło nie ma możliwości zorganizowania integracji dla uczestników, ale przygotowali dla nich małą niespodziankę, która będzie stanowiła tego namiastkę.


Sponsorzy:

Takeda

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Łodzi

PKP Energetyka

Patroni:

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Ernst & Young

Prezentmarzeń

Patroni medialni:

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Młodzi w Łodzi

KwF I Kariera w Finansach.PL

Rachunkowość

ALCS

BDO ACADEMY