Nasza pierwsza konferencja online!

by admin

X Ogólnopolska Konferencja Naukowa Sigma Maraton „Rachunkowość wobec wyzwań XXI wieku” odbyła się dość nietypowo. Zapewniając bezpieczeństwo uczestnikom i gościom przedsięwzięcia zmieniła postać na formę zdalną, z wykorzystaniem platformy MS Teams.

received_131334168932705

W tym roku Sigma Maraton postawił sobie na cel ustalenie i zdefiniowanie identyfikacji trendów w rozwoju rachunkowości i jej postrzeganie we współczesnym świecie biznesu.

Konferencja przyciągnęła rzesze zdolnych i spragnionych wiedzy studentów z całej Polski m.in. z Katowic, Krakowa, Gdańska i Poznania.

IMG_8188

W tegorocznej komisji oceniającej referaty wystąpili:  prof. nadzw. dr hab. Ewa Śnieżek, dr Joanna Stępień-Andrzejewska, dr Michał Wiatr, dr Przemysław Czajor oraz reprezentantka Koła SKNR Sigma Wioleta Bartniak. 

image0-1


 I Dzień X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sigma Maraton

24 marzec 2021 – pierwszy dzień X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sigma Maraton „Rachunkowość wobec wyzwań XXI wieku”
IMG_8833
 
Podczas tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć uroczystego otwarcia Sigma Maratonu przez Prodziekan ds. nauki i rozwoju Wydziału Zarządzania Kierownika Katedry Rachunkowości Panią prof. dr hab. Ewę Walińską oraz oraz Opiekun SKNR SIGMA prof. nadzw. dr hab. Ewa Śnieżek.
Pierwsze prezentacje i dające do myślenia wystąpienia Sponsorów, Patronów jak i Patronów Medialnych.
 
PKP ENERGETYKA “Innowacyjne technologie w rachunkowości”
 
ALCS ,,Wpływ inflacji przepisów podatkowych na rachunkowość podmiotów gospodarczych”
 
Ernst & Young pokaz firmy od wnętrza oraz prezentacja niezbędnych kompetencji jakie są wymagane od studentów na rynku pracy
 
Takeda
Nasi obecni Goście brali czynny udział w pierwszej i drugiej sesji referatów oraz w case study „Czy wiesz jak pandemia Covid-19 wpłynęła na świat audytu i księgowości? przygotowanego przez Ernst & Young oraz case study SKNR Sigma dot. rachunkowości zarządczej opracowanego przez dr Żanetę Pietrzak, wykładowcę Wydziału Zarządzania UŁ.

165039242_1535813239956202_7227242356180485838_n


 II Dzień X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sigma Maraton

25 marzec 2021 – drugi dzień X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Sigma Maraton „Rachunkowość wobec wyzwań XXI wieku”
 
SKwP Oddział Okręgowy w Łodzi wystąpienie na temat wyzwań dot. księgowości XXI wieku.
 
KIDP “Czy już wiesz jaki zawód zapewni Ci prestiż, należności i wysokie zarobki?
Goście wydarzenia brali udział również w trzeciej sesji referatów, teście z zakresu prawa i rachunkowości podatkowej przygotowany przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych oraz case study przygotowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Łodzi.
W ramach integracji Goście wzięli udział w zorganizowanej przez nas grze „Familiada Sigmowa”. Drużyny poradziły sobie świetnie, a na prawdę niektóre pytania były nie lada wyzwaniem.

received_890648178442038

W konkursie referatów wyróżniono:
 • 1 miejsce – referat „Wyzwania związane z obrotem kryptowalutami w XXI wieku” przygotowany przez Agnieszkę Konior i Zuzannę Kiełbasę z Koła Naukowego Rachunkowości „Rachmistrz” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
 • 2 miejsce – referat „Ewolucja zawody księgowego na przykładzie audytorów śledczych” przygotowany przez Marzenę Brewińską i Agnieszkę Ciućkę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
 • 3 miejsce – referat „CIT estoński. Czy nowy model opodatkowania osób prawnych ma szansę powodzenia w polskich realiach?” przygotowany przez Monikę Kowalską i Aleksandrę Kwiatkowską z Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania

164816914_490982675610080_2375515989224307609_n


W case study przygotowanym przez przedstawicielki firmy EY na podium stanęły:
 • 1 miejsce – Hanna Janulek i Klaudia Bednarczyk z Koła Naukowego Rewizji Finansowej „Audyt” z Krakowa
 • miejsce – Wiktoria Walkowiak i Julia Machalewska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
 • miejsce – Jagoda Rozmiarek i Alicja Piotrowska z SKNR Konto działającego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

IMG_8832

W case study z rachunkowości zarządczej przygotowanym przez doktor Żanetę Pietrzak z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódziego miejsca zajęli:
 • 1 miejsce Magdalena Caputa i Wiktoria Biernat z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
 • 2 miejsce Magda Klimek oraz Arkadiusz Górny z Uniwersytetu Gdańskiego
 • 3 miejsce ex aequo Alicja Piotrowska oraz Jagoda Rozmiarek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Agnieszka Ciućka i Marzena Brewińska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W case study przygotowanym przez przedstawicieli SKWP:
 • 1 miejsce zajęły Hanna Janulek oraz Klaudia Bednarczyk z Koła Naukowego Rewizji Finansowej „Audyt” działającym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

W ostatnim case study przygotowanym przez przedstawicielki KIDP:
 • 1 pierwsze miejsce zajęli ex aequo Magda Klimek oraz Arkadiusz Górny z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Agnieszka Ciućka i Marzena Brewińska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
 • 2 miejsce zajęli ex aequo Hanna Janulek oraz Klaudia Bednarczyk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Wiktoria Biernat oraz Magdalena Caputa z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
 • miejsce zajęli Agnieszka Galarowicz oraz Sebastian Wardzała z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

164606807_915975215881329_9170339207101072788_n


Sponsorzy:

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Łodzi

PKP Energetyka

Takeda

Patroni:

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

Krajowa Izba Doradców Podatkowych

Ernst & Young

Prezentmarzeń

Patroni medialni:

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska

Młodzi w Łodzi

KwF I Kariera w Finansach.PL

Rachunkowość

ALCS

BDO ACADEMY